Panel: Artvinlinin yaşam kaygısı: Cerattepe

5000 yıllık tarihi geçmişi olan Artvin’den gelen-geçen çok millet olmuş. Bugün de yeni gelenler, göçenler oluyor. 25 yıldır süren bir mücadele olsa da yeni gelenlere anlatmak burada yaşayanlara da zaman zaman bir kez daha hatırlatmak gerekiyor.

Bu nedenle ülkedeki Artvinlilerin tümünün “Yaşam Kaygısı” haline gelen “Cerrattepe”yi bir kez daha dinlemek, anlamak için ülkemizin en saygın bilim insanı ve yazarları ile Artvinlileri bir kez daha buluşturuyoruz.

Çanakkale Zaferi’nin anısını yaşadığımız bu günlerde bir kez daha “Cerattepe Geçilmez” şiarını yükseltiyoruz. Gücümüzü “Çanakkale Geçilmez” diyenlerden alıyoruz. Cerattepe’nin geçildiğini zannedenlere; en gelişmiş savaş gemileri, yüzbinlerce askerleri ile Çanakkale’yi geçemeyenlerin, ikbalini başka ulusların kaderine bağlamış olanların ihaneti sonucu bir mermi atmadan İstanbul önlerine kadar gelmiş olmalarını hatırlatıyoruz. Büyük komutanın o zaman söylediği gibi biz de “Geldikleri Gibi Gidecekler” diyoruz. Buna inanıyoruz.

Bu inançla Çanakkale Zaferi Mustafa Kemal’siz, Artvin Cerattepe’siz olmaz diyor, 24 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan panele tüm halkımızı bekliyoruz.

Yeşil Artvin Derneği