Teşekkür…

Son bir yıldır ağır bir kuşatma altında olmamıza rağmen kutsal mücadelemize destek veren, derdimizle dertlenen çok değerli vatansever insanlarla bir arada olmaya devam ediyoruz.

Son olarak Artvin Çevre Platformlarının düzenlediği “Artvin’de Çevre Katliamına Son” başlıklı 40 bini aşkın katılımcının olduğu imza kampanyamız çok kısa sürede başarıyla bitirilmiştir. Bu asla geri adım atmayacağımıza güçlü bir delil olarak görülmelidir.

Ankara’da yapılan son etkinliğimize Türkiye’nin çeşitli yerlerinden ve elbette Artvin’den çok sayıda Artvin sevdalı, Artvin yürekli yüzlerce insan katılmıştır. Bu bizlere yalnız olmadığımızı tersine ne kadar güçlü bir sevda ile memleket düşkünü insanların var olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Önce büyük ATATÜRK’ümüze büyük bir dayanışma ruhu ile ona ve ülkemize olan sarsılmaz bağlılığımızı, memleketi savunmaya canımız pahasına devam edeceğimizi, yeşillikler içinde namusumuzla ocaklarımızı tüttüreceğimizi bildirdik, “namussuzlardan daha çok, daha cesur olduğumuzu” söyledik.

Ardından 150 temsilci ile imzalarımıza kesin kararlılığımızı da ekleyerek Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunduk. CHP Genel Başkanı Sn. Kemal KILIÇDAROĞLU ve MHP Grup Başkanvekili Sayın Erhan USTA’yı ziyaret ederek derdimizi bir kez daha anlattık.

Ankara’da binlerce Artvinlinin manevi desteği ve bizlere bu yolculukta katılan tüm Artvin sevdalılarını bir kez daha sonsuz saygı ve muhabbetle selamlıyoruz. Kendilerine en kalbi teşekkürlerimizi sunuyoruz. Dünyada dayanışmanın bu kadar güzel, bu kadar içten, bu denli güçlü olduğu çok az yaşam mücadelesi vardır. Biz hep birlikte güçlüyüz, biz hep birlikte kararlıyız. Bu direniş; Cerattepe’nin, ormanın, kuşun, ağacın, çiçeğin ve elbette Artvinlinin “Tamam Kazandık, Kurtardık” diyeceği zamana kadar sürecektir. 17 Ocak 2018

Yeşil Artvin Derneği Başkanı

Nur Neşe KARAHAN