Yeni yılınız kutlu olsun

Artvin; çeşitliliğin hem yer altında hem yer üstünde olağanüstü güzellikler sunduğu ancak bu güzelliklerin sadece kendini düşünenlerce bir bölümü zaten tarumar edilen, 25 yıldır da toprak altındaki varlıklarımız için yerle yeksan edilmek istenen, başka bir yerle kıyaslanamayacak kadar özel, Artvinliler için kutsal bir coğrafya. Lafın gelişi değil, inanılarak söylenen güzel ülkemizin en nadide köşesi, ülkemizin göz bebeği. 

Bu güzel diyar, halen millete en çirkin sözlerle saldıranların, en çirkin uygulamalarıyla dünya mirası ormanlarımızın böğrüne hançer saplayanların, bu alan için dönüştürülmüş bilimin ve hukukun maskesi ile örtülmüş tehdidi altındadır.  

Bu özel coğrafyanın insanları; 25 yıldır hep kazanarak geldiği bu günleri ve eşsiz doğasını yine koruyarak geleceğe taşıyacaktır. Her türlü bilimsel faaliyet ve demokratik haklarımızın bile verilmediği ya da lütfedildiği bir dönemde kutsal saydığımız topraklarımızı elbette savunmaya devam etmekteyiz. 

Geleceğimizi korumak adına, sağlıklı ve eşsiz bir doğa içinde umutlarımızı yeşertebileceğimiz, altını, üstünü olduğu gibi koruyacağımız nice güzel yıllar temennisiyle; Cerattepe ve diğer tüm güzel coğrafyalarımızın korunduğu, aşk ile mutluluk ile memleket ile yaşayacağımız yarınlara selamlar sunuyoruz. 

Yeni yılınız ve yıllarınız mutluluklar getirsin, kötüleri ve kötülükleri götürsün.

Cerattepe başımızdan eksik olmasın, varsın altını altında kalsın.

Yeşil Artvin Derneği Yönetim Kurulu